Ostrava Poruba ožije Novým cirkusem!!!

5. květen 2016

Rubrika: Aktuality

Pořádáme náš první ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a pouličního divadla - CIRKULUM. CIRKULUM je první mezinárodní festival, který nemá obdoby na Moravě ani ve Slezsku, zahrnuje prezentaci a popularizaci uměleckých žánrů jako jsou nový cirkus, pantomima či pouliční, pohybové a improvizační divadlo.

Tento neskutečná cirkusová událost se bude konat 10. - 12. června 2016 v Ostravě-Porubě.

Festival se koná v samém srdci Ostravy-Poruby v městské památkové zóně a navazuje tak na místní tradici pouličního umění z minulého století. Většina festivalového programu je volně přístupná a má za cíl pomoci oživit veřejný prostor a motivovat jeho obyvatele k aktivnímu přístupu k místům, ve kterých společně žijeme.

Hlavním tvůrčím záměrem festivalu CIRKULUM je proměnit Hlavní třídu na obdobu bulváru La Rambla v Barceloně, který je považován za jedno z hlavních míst světového pouličního umění. Areál festivalu se rozprostírá na horní části Hlavní třídy od kruhového objezdu, kde bude stát hlavní venkovní scéna a interaktivní ČEZ FUN PARK, až po novou aulu VŠB-TU Ostrava, v jejíž útrobách naleznete hlavní festivalou scénu.

AULA VŠB - hlavní scéna

Hlavní festivalovou scénu nalezenete na samém vrholu Hlavní třídy, a to v reprezentativních prostorách nové auly VŠB-TU Ostrava. Na této scéně uvidíte špičková představení nejlepších zahraničních souborů. Mimo úchvatná odpolední a večerní představení zde můžete navštívit rovněž ranně odpolední program pro rodiny s dětmi či letní kino v prostorách amfiteátru před budovou auly.

CIRKULUM

Umění pod širým nebem - největší venkovní scéna festivalu bude umístěna uvnitř kruhového objezdu na Hlavní třídě. Uvidíte mimořádná představení domácích i zahraničních umělců. Nový cirkus, pouliční, pohybové a improvizační divadlo, to vše na Vás zde čeká. Součástí scény je také interaktivní FUN PARK, kde bude probíhat výuka nejrůznějších novocirkusových dovedností.

LA RAMBLA

Hlavní třída se promění na legendární bulvár LA RAMBLA v Barceloně. Scéna pouličního umění – výtvarníci, živé sochy, mimové, žongléři, performeři vřeho druhu, ale i moderní výtvarné umění nové generace, knihovna či bleší trh otevřen pro všechny.

DESIGN MARKET

Tvůrčí trh současných designérů a řemeslných tvůrců, móda, výstavy, instalace, workshopy a další

 

Pořadatelem festivalu CIRKULUM jsme MY,  umělecká společnost CIRKUS TROCHU JINAK, z. s., která úvodním ročníkem festivalu zároveň oslaví vstup do druhého desetiletí své činnosti. Přijďte to s námi oslavit, pobavit se, oživit a rozproudit tak krásnou část naší Ostravy, jako je Porubská Hlavní třída.

Více informací a rezervaci vstupenek na představení najdete na www.cirkulum.cz.

 

Těšíme se na Vás.

Předchozí stránka: Cirkus trochu jinak