O nás

Kdo jsme:  

CTJ je zábavní, umělecká a artistická společnost. Už od roku 2006 tvoříme nové originální choreografie, připravujeme zajímavé doprovodné programy, žonglérská vystoupení a řadu dalších aktivit. Dnes máme, díky motivaci a odhodlání, vybudovanou základnu s výbornými artisty a umělci, kteří svou pílí a kreativním úsilím spolu vytváří zcela ojedinělá představení. Nekopírujeme. Jsme původní.

Co děláme:

Uměleckou produkci pro města, obce, kulturní instituce, firmy nebo agentury. Doprovodné programy pro děti i dospělé. Neziskovou, neveřejnou činnost. Náš repertoár je jak klasický, vyznačující se vystoupením našich kejklířů, či klaunů, tak i moderní. Vytváříme varietní čísla, komponované novo cirkusové představení spojující artistiku, pantomimu, tanec to vše propojeno poetickým příběhem.

Tvorba představení a projekty z prostředí nového cirkusu:

  • Cirkulum – společně oživme historii a tradici
  • NadZemí – poetický příběh smutného klauna, který by se rád stal artistou
  • Akrobatiko – mladí nadšenci věnující se žánru nový cirkus
  • La míja – loď nového věku
  • Miluj - inspirováno Shakespearovou nejznámější hrou – Romeo a Julie
  • CirkophoniX - hrajeme a děláme cirkus! Dost nahlas a trochu jinak...
  • Miluj - Romeo a Julie Novocirkusové představení na motivy nejznámější Shakespearovy hry.
  • Pořádáme veřejné workshopy a otevřeli jsme UmCirkum školu nového cirkusu - v bývalé škole v Zálomu 1 Ostrava Jih, kde také sídlí naše uskupení od roku 2013.

Specializujeme se na ekvilibristiku, akrobacii na šálách, artistiku, žongláž, klauniády, vystoupení se speciálními efekty a spoustu dalších uměleckých činností. Velký důraz také klademe na edukační činnost. Pomocí workshopů s cirkusovou, artistickou a klaunskou tematikou, rozvíjíme koncentraci, soustředěnost a aktivizujeme zábavnou formou všechny přítomné.

Podílíme se na produkci prestižních projektů a festivalů:

Cirkusu dáváme nový směr i poetickou duši

U zrodu cirkusu stála lákavá, hodně sugestivní a současně docela jednoduchá otázka – kdo bude naším divákem. Rozjívený kluk s čírem na hlavě? „Cukrová“ panenka v doprovodu svých spolužáků? Ustaraný podnikatel nebo znuděná mladá dáma, která se tváří, že je v publiku omylem? Všudypřítomná věta vlezlá jako podzimní plískanice…

Ptáte se, jak vůbec naše seskupení vzniklo a kde se zrodila ona myšlenka tvořit umění před zraky diváků přímo na ulici? Velkou inspirací se pro nás stalo cestování. Na jedné straně jsme získali obrovské zkušenosti s žonglérským uměním, u nás takřka zapomenutým řemeslem. Na straně druhé jistotu, že nevyrážíme do neznáma. A tak jsme tady. Nekopírujeme. Jsme původní.

A propos, už od roku 2006 tvoříme nové originální choreografie, připravujeme zajímavé doprovodné programy a žonglérská vystoupení, navrhujeme kostýmy i rekvizity, sestavujeme si vlastní hudební aranžmá.

Ještě vám dlužíme odpověď. Dnes už dobře víme, kdo je naším divákem. Jste to vy všichni. A hlavně s naprostou jistotou víme, že pokud je každý malý nebo velký návštěvník představení Cirkusu trochu jinak spokojený, máme vyhráno. Proto račte vstoupit do světa šašků, klaunů a kejklířů, čeká na vás podmanivě neopakovatelné kouzlo starého dobrého umění ulice. Kdo neviděl, neuvěří. Kdo viděl, bude dlouho vzpomínat.